סדנאות יוגה

כוחו המרפא של הקשב

סדנה בשיטת הקשיבות (מיינדפולנס )

גליה תנאי

שבת 15.8

15:00-18:00

מהו אימון מנטלי ובמה יש להתאמן? איך אנחנו יכולים לשנות את המוח שלנו? האם המחשבות שלנו באמת מועילות לנו? איך אנחנו מתייחסים לגוף שלנו?

קשיבות (מיינדפולנס) היא יכולת אנושית בסיסית – היכולת להיווכח במה שמתרחש בתוך התודעה, הלב והגוף שלנו כפי שהם ברגע הנוכחי. בשיטת הקשיבות משולבים יחד התרגול והפילוסופיה הבודהיסטית עם ידע פסיכולוגי עכשווי על המוח ועל התודעה, ושילוב זה מאפשר לאדם להכיר באופן ישיר את הדפוסים הגורמים לו לאי-נחת או מתח נפשי ולמצוא את הדרך המיטיבה ביותר לשנות אותם.

בתרגול של קשיבות אנו לא רק מדברים על העבר או מתכננים את העתיד אלא בעיקר מתאמנים כדי להיות נוכחים בהווה, לחיות את חיינו באופן מלא וחופשי יותר.

בסדנה נערוך היכרות עם תרגול הקשיבות ותרגולים משלימים כמו חמלה, טוב לב וריכוז. במהלך הסדנא ינתנו תרגילים שונים לתרגול קשיבות – בישיבה, בהליכה ובמסגרת פעילויות יומיומיות. המשתתפים יקבלו גם הוראות מוקלטות לתרגול קשיבות בבית. בנוסף לתרגול הקשיבות נעסוק בתיאוריה של שיטת הקשיבות – במנגנונים המוחיים והקוגניטיבים העומדים בבסיס השיטה וביישום הקשיבות ביום יום והשפעתה על בריאותינו, מערכות היחסים שלנו והדפוסים הגורמים לנו לסבל.

ד״ר גליה תנאי מלמדת קשיבות (מיינדפולנס) במסגרות שונות, קבוצתיות ופרטניות הן באופן פרטי והן במסגרת ציבורית בביה"ח תל השומר. כמו כן היא מעבירה קורסים למטפלים בקשיבות. גליה מלמדת מדיטצית ויפסנא ויוגה. עבודת הדוקטורט שלה התמקדה במנגנוני הפעולה של שיטת המיינדפולנס. גליה פרסמה מספר מאמרים העוסקים בקשיבות והציגה בכנסים ברחבי העולם. גליה מתרגלת מדיטציה בודהיסטית מעל 12 שנים.

 

עלות הסדנה 150 שקלים

20% הנחה לתלמידי הסטודיו