סדנאות יוגה


שימוש בעזרים (Props) בתוך תרגול ויניאסה

סיוונה קליגר

שבת 18.8 שעות 15:00-18:30

עלות הסדנא 120 שקלים בהרשמה מוקדמת, הנחות לתלמידי הסטודיו

עבודה עם עזרים אינה מאפיינת לרוב שיטות כמו ויניאסה או אשטנגה יוגה. שיטות אלו דוגלות בזרימה של תנועה, ולרוב בקצב די דינמי אשר אינו מאפשר התעסקות בחפצים. יחד עם זאת, היכולת לדייק ולחדד את כווני התנועה של הגוף, את התחושות שאסאנה מייצרת, היכולת "להעזר" במקום שבו עדיין קשה, שהגוף לא מצליח לבד – אלו הם יתרונות גדולים שתרגול עם Props מאפשר, ולו לזמן קצר, או רק מידי פעם – כדי להבין לעומקן את התנוחות ולהעצים את חווית התרגול. בסדנה נשתמש בעזרים כמו בלוקים מעץ, חגורות, בולסטרים, ונלמד כיצד לתרגל תנוחות ממשפחות שונות (תנוחות עמידה וישיבה, כפיפות לאחור והפוכות) בצורה מדויקת יותר.

ההשראה לסדנה לקוחה מלימודי עם מתי עזרתי ומתרגול איינגאר יוגה בתקופות שונות של חיי, כמו גם מתוך ההבנה שדיוק ואיזון הם אלמנטים בסיסיים בביצוע אסאנות, ובדרכי מצאתי ששימוש בעזרים מכוון, מלמד, תומך ומאפשר חקירה עמוקה ומרתקת בתוך התרגול. חפץ משאיר זכרון תחושתי ברור כ"כ שלעיתים נשאר גם זמן רב אחרי שהשימוש בו הסתיים.

הסדנה מיועדת למתרגלים מנוסים המעוניינים לחוות זוית חדשה ורעננה וללמוד אלטרנטיבות נוספות לתרגול עצמי של כל שיטה שהיא.

סיוונה קליגר – עוסקת בהדרכת תנועה ומודעות הגוף מזה 12 שנים. הוסמכה להוראת יוגה בקורס המורים של אייל צ'חנובסקי. משתלמת דרך קבע עם מתי עזרתי וכיום תלמידתה של יעל זיו.