מייסור יוגה
מייסור

סגנון תרגול מייסור הוא דרך מסורתית לתרגול אשטנגה יוגה, הנקראת על שם העיר מייסור בהודו ממנה היא נוצרה. בסגנון תרגול זה, כל תלמיד מקבל תשומת לב והדרכה פרטנית על ידי מורה, המאפשרת גישה אישית ושיטתית ללימוד שיטת האשטנגה יוגה.
היתרונות של Mysore Style

תרגול מייסור בניגוד לסגנונות אחרים

בניגוד לסיגנונות אחרים של יוגה בהם המורה מוביל את השיעור ברצף קבוע של תנוחות, בתרגול מייסור התלמיד אחראי ללמוד ולתרגל את הרצף בעצמו. המורה שם כדי לספק הדרכה והתאמות, אך מעודדים את התלמיד לנוע בקצב שלו ולהתמקד בתרגול שלו.
אחד היתרונות העיקריים של תרגול מייסור הוא שהוא מאפשר הדרכה והתקדמות אינדיבידואלית. מכיוון שכל תלמיד מתאמן בקצב שלו, המורה מסוגל להעניק תשומת לב אישית והתאמות כדי לעזור לכל תלמיד להעמיק את התרגול שלו ולהתקדם בבטחה. זה חשוב במיוחד בשיטת האשטנגה יוגה, שהיא תרגול תובעני פיזי שיכול להיות מאתגר למתחילים.

יתרון נוסף

יתרון נוסף של תרגול המייסור הוא שהוא מקדם תרגול עצמי ומשמעת עצמית. בסגנון תרגול זה, התלמיד אחראי להופיע לכיתה באופן קבוע ולהתחייב לתרגול שלו. זה יכול לעזור לפתח תחושה חזקה של מוטיבציה עצמית ונחישות, כמו גם תחושת הישג וסיפוק מלראות את ההתקדמות של האדם עצמו לאורך זמן. המתרגל בוחר מתי להגיע בטווח השעות וכמה זמן להישאר. בנוסף המתרגל בוחר את עוצמת התרגול והאינטנסיביות בהתאם ליכולתיו וצרכיו באותו היום.

קהילה ותמיכה

סגנון התרגול של מייסור גם מטפח תחושת קהילה ותמיכה. מכיוון שהתלמידים מתרגלים יחד את אותו רצף של תנוחות, יש תחושה של אחווה ותמיכה בקרב התלמידים. כמו כן, למורה תפקיד מכריע בתמיכה והדרכת התלמידים בתרגול, יצירת סביבה חיובית ומטפחת ללמידה וצמיחה.
בסך הכל, סגנון התרגול של מייסור מציע גישה אישית ושיטתית ללימוד שיטת האשטנגה יוגה. היא מאפשרת הוראה והתקדמות אינדיבידואלית, מקדמת תרגול עצמי ומשמעת עצמית ומטפחת תחושת קהילה ותמיכה. לכל מי שמעוניין ללמוד ולתרגל אשטנגה יוגה, סגנון מייסור הוא דרך ערכית ומעשירה לעשות זאת.

מוזמנים לבוא ולתרגל איתנו בסטודיו, כל בוקר מימות השבוע 7-10 ובימי שבת 9:30-11:30