קורס מורים לאשטנגה יוגה

קורס מורים לאשטנגה יוגה: מדריך מקיף

אם אתה שוקל להיות מורה ליוגה ורוצה להתמחות באשטנגה יוגה, קורס מורים לאשטנגה יוגה הוא צעד חיוני במסע שלך. במדריך המקיף הזה, נסקור את כל מה שאתה צריך לדעת על קורס מורים לאשטנגה יוגה, כולל היתרונות של סגנון יוגה זה, מרכיבי קורס מדריכי יוגה טיפוסית, ומה לחפש בעת בחירת תוכנית הכשרה. יוגה לבונטין מציעה קורס שנתי 200 שעות של יוגה אליאנס yoga alliance, ארגון מורי היוגה הגדול בעולם, אתם מוזמנים לקרא את המדריך או לקפוץ ישר לפירוט לגבי הקורס שלנו

מהי אשטנגה יוגה?

אשטנגה יוגה היא סגנון יוגה שמקורו במאה ה-20 עם תורתו של Sri K. Pattabhi Jois. אשטנגה יוגה מאופיינת בהתמקדות שלה בשמונה איברי היוגה המסורתיים, כפי שמתואר בסוטרות היוגה של פטנג'לי. התרגול של אשטנגה יוגה כולל קישור רציף של אסאנות (תנוחות יוגה) עם הנשימה, יצירת תרגול דינמי וזורם הבונה כוח, גמישות וסיבולת.

ישנן שש סדרות של אשטנגה יוגה, כאשר כל סדרה מתבססת על הקודמת. סדרת ה-Primary, המכונה גם יוגה צ'יקיטסה או "יוגה תרפיה", מתמקדת בניקוי וטיהור הגוף והנפש. סדרת הביניים, הידועה גם בשם Nadi Shodhana או "ניקוי עצבים", מתמקדת בטיהור ערוצי האנרגיה של הגוף. הסדרה המתקדמת, הידועה גם בשם Sthira Bhaga או "כוח יציב", מתמקדת בפיתוח כוח פיזי ויציבות נפשית.

היתרונות של אשטנגה יוגה

תרגול אשטנגה יוגה מציע יתרונות פיזיים, נפשיים ורוחניים רבים. כמה מהיתרונות המרכזיים של אשטנגה יוגה כוללים:

כוח פיזי וגמישות: אשטנגה יוגה הוא תרגול תובעני פיזי הדורש רמה גבוהה של כוח וגמישות. על ידי תרגול קבוע של אשטנגה יוגה, אתה יכול לשפר את הכושר הגופני הכללי שלך ולבנות כוח וגמישות בגוף.

בהירות נפשית ומיקוד: השילוב של אתגר פיזי ושליטה בנשימה באשטנגה יוגה יכול לעזור להשקיט את הנפש ולשפר את המיקוד והריכוז. אשטנגה יוגה יכולה גם לעזור להפחית מתח וחרדה, ויכולה לקדם תחושת שלווה ורוגע פנימיים.

צמיחה רוחנית וגילוי עצמי: אשטנגה יוגה היא תרגול הוליסטי השואף לשלב את הגוף, הנפש והרוח. באמצעות תרגול קבוע של אשטנגה יוגה, אתה יכול לטפח הבנה עמוקה יותר של עצמך ושל מקומך בעולם, ויכול גם לפתח קשר חזק יותר עם האלוהי.

מרכיבים של קורס מורים לאשטנגה יוגה

תכניות מדריכי מורים באשטנגה יוגה כוללות בדרך כלל שילוב של תיאוריה ותרגול, ועשויות לכלול את המרכיבים הבאים:

 • תרגול אסאנה: קורס מורים לאשטנגה יוגה כולל בדרך כלל כמות משמעותית של תרגול אסאנה, המאפשרת לך לפתח את הכישורים הגופניים שלך ואת ההבנה של שיטת האשטנגה יוגה.
 • אנטומיה ופיזיולוגיה: קורס מורים לאשטנגה יוגה טוב יכלול מרכיב אנטומיה ופיזיולוגיה מקיף, שיעזור לך להבין את המבנה והתפקוד של הגוף וכיצד הוא מושפע מתרגול היוגה.
 • פילוסופיה והיסטוריה של יוגה: כדי להיות מורה יעיל ליוגה, חשוב שתהיה לך הבנה חזקה של ההיסטוריה והפילוסופיה של היוגה. קורס מורים לאשטנגה יוגה טוב יכלול לימוד של סוטרות היוגה של פטנג'לי, הבהגווד גיטה וטקסטים מרכזיים אחרים, כמו גם ההיסטוריה של היוגה והתפתחותה לאורך זמן.
 • מתודולוגיית ההוראה: חלק חשוב בקורס מורים לאשטנגה יוגה הוא ללמוד כיצד ללמד יוגה ביעילות לאחרים. תכנית הכשרת מורים טובה תכלול הכשרה במתודולוגיית הוראה, לרבות כיצד להנחות כיתה, כיצד לתת התאמות וסיוע יעיל וכיצד ליצור סביבה בטוחה ותומכת לתלמידים.
 • פרקטיקום: קורס מורים לאשטנגה יוגה רבים כוללים מרכיב פרקטיקום, המאפשר לך ליישם את המיומנויות החדשות שלך על ידי לימוד תלמידים אמיתיים בסביבה מפוקחת. זו יכולה להיות הזדמנות חשובה לצבור ניסיון מעשי ומשוב כשאתה מתחיל את המסע שלך כמורה ליוגה.

בחירת תוכנית הכשרת מורים לאשטנגה יוגה

בעת בחירת קורס מורים לאשטנגה יוגה , ישנם מספר גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון:

 • סגנון אשטנגה יוגה: אשטנגה יוגה התפתחה עם הזמן, ויש כיום הרבה סגנונות וגישות ללמד אותה. חשוב לבחור תוכנית הכשרת מורים שתואמת את הערכים והמטרות האישיות שלך, ושמשקפת את סגנון האשטנגה יוגה שאתה רוצה ללמד.
 • מורים: לאיכות המורים בקורס מורים לאשטנגה יוגה יש חשיבות מכרעת. חפשו מורים מנוסים, בעלי ידע ונלהבים לגבי אשטנגה יוגה, ואשר מחויבים לתמוך בצמיחתכם כמורה ליוגה.
 • מיקום: גם מיקומה של תכנית הכשרת המורים יכול להיות גורם חשוב. יש אנשים שמעדיפים ללמוד בסביבה מרוחקת ושלווה יותר, בעוד שאחרים מעדיפים את הנוחות והנוחות של עיר. שקול איזה מיקום יתמוך בצורה הטובה ביותר בלמידה ובאדם שלך
 • צמיחה, ובחרו תוכנית שנמצאת במיקום שמרגיש לכם נוח ומעורר השראה.
 • מחיר: קורס מורים לאשטנגה יוגה יכול להשתנות מאוד מבחינת המחיר, לכן חשוב לבחור תכנית שמתאימה לתקציב שלכם. זכור כי יש לראות בעלות של תכנית הכשרת מורים השקעה בהתפתחות האישית והמקצועית שלך, וכי התכנית הזולה ביותר לא בהכרח היא הטובה ביותר עבורך.
 • ביקורות והמלצות: לבסוף, הקפד לקרוא ביקורות ולבקש המלצות ממורים ותלמידים אחרים ליוגה בעת בחירת תוכנית להכשרת מורים. זה יכול לעזור לך לקבל תחושה של המוניטין של התוכנית ואת איכות ההוראה והתמיכה שאתה יכול לצפות לקבל.

לסיכום, קורס מורים לאשטנגה יוגה הוא מסע מתגמל ומאתגר שיכול לשנות את חייכם באינספור דרכים. על ידי בחירת תוכנית שמתיישרת עם הערכים והמטרות שלך, ושיש בה מורים מנוסים ותומכים, אתה יכול להגדיר את עצמך להצלחה כשאתה יוצא למסע שלך כמורה ליוגה. לכן, חשוב מאוד לבחור את התוכנית להכשרת מורים באשטנגה יוגה המתאימה לך.